W Środowiskowej Pływalni Edukacyjnej w Lesznie po raz czternasty odbyła się Wielkopolska Spartakiada Pływacka Amazonek „Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą”. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawowali prezydent Leszna Łukasz Borowiak oraz starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Organizatorem spartakiady było Leszczyńskie Stowarzyszenie Rehabilitacyjne „Amazonka”. Na zawody przyjechało 7 drużyn amazonek z Wielkopolski: z Poznania, Piły, Chodzieży, Środy Wielkopolskiej, Kościana, Leszna i powiatu leszczyńskiego oraz dwie drużyny z leszczyńskich organizacji Pozarządowych - Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Drużynowo pierwsze miejsce zajęła drużyna z Poznania, przed Środą Wielkopolską i Lesznem. Powiat Leszczyński zajął 6 miejsce. Indywidualnie zwyciężyła Małgorzata Szwedziuk z Poznania, przed Barbarą Krakowską z Leszna i Jolantą Sapałą z Kościana. W dekoracji zwycięskich drużyn uczestniczł wicestarosta leszczyński Robert Kasperczak.

Sportowa rywalizacja to jedna z form integracji środowiska amazonek. To popularyzacja pływania, a zarazem rehabilitacja kobiet po amputacji piersi. Amazonki udowadniają, że kobiety po mastektomii mogą cieszyć się pełnią życia i uprawiać sporty.

Fot. LSR "Amazonka"

{gallery}2018/artykuly/Amazonki_spartakiada,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}