Ekipa remontowa Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie zakończyła poszerzanie drogi w Tarnowej Łące w gminie Rydzyna. W tym tygodniu rozpoczęły się prace na 400-metrowym odcinku drogi powiatowej pomiędzy Nową Wsią a Dąbczem.

Pracownicy ZDP w Lesznie przez kilka tygodni prowadzili remont drogi powiatowej w Tarnowej Łące. Na długości ok. 600 mb poszerzona została średnio o dwa metry. Dzięki temu mieszkańcy tej miejscowości zyskali dogodny i bezpieczny dojazd do drogi Rydzyna – Czernina. Wstępnie oszacowany koszt remontu to ok. 170 tys. zł.

Drugą dużą inwestycją ekipy remontowej ZDP to poszerzenie kilkusetmetrowego odcinka drogi powiatowej Dąbcze – Nowa Wieś. Dzięki wykonanym pracom jezdnia zostanie poszerzona w stronę wybudowanej ścieżki rowerowej.