Zbigniew Rogala został nowym naczelnikiem Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Lesznie.

Zbigniew Rogala wygrał w 2017 r. konkurs na stanowisko zastępcy naczelnika Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Lesznie. Podczas wielomiesięcznego zwolnienia lekarskiego naczelnik tego wydziału kierował pracami urzędników. Po odejściu ze Starostwa naczelnik został przez starostę leszczyńskiego powołany na to stanowisko.

Naczelnik Rogala jest emerytowanym oficerem policji, z bogatym doświadczeniem na wielu stanowiskach kierowniczych w komendach powiatowych i wojewódzkiej, w tym związanych z ruchem drogowym. Był m.in. zastępcą komendanta miejskiego policji w Lesznie i komendantem powiatowym policji w Śremie.