W pięknej scenerii obok pałacu w Pawłowicach zorganizowano Bieg Śladami Mielżyńskich.  Wystartowało w nim ponad 200 zawodników. Patronat nad imprezą objął starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, obecny podczas wydarzenia.

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Razem dla Pawłowic.

Uczestnicy do pokonania mieli 10 km biegu lub 5 km marszu nordic walking. Najmłodsi w Biegu Szlachcica mieli do przebiegnięcia 1 kilometr.

W kategorii open mężczyzn w biegu wygrał Tomasz Musiał z czasem 37,35s. Wśród pań pierwsza była Jolanta Jeż - 42,51s. W nordic walking pierwszy był Jacek Guzek - 38,14s. Najlepszy czas 38,14s w marszu z kijami uzyskała Kamila Andrzejewska-Majchrzak. Wyróżnienia otrzymali także Marek Katarzyński jako najlepszy biegacz z Pawłowic, Jolanta Adamczak - najlepsza biegaczka oraz Martyna Adamczak - najlepsza zawodniczka nordic walking z Pawłowic.

Fot. otopanorama.pl, elka.pl, leszno24.pl

{gallery}2018/artykuly/Pawlowice_bieg_Mielzynskich,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}