We Włoszakowicach trwa kilkutygodniowa przebudowa ul. Kurpińskiego. Na czas wykonywania prac wprowadzony został objazd.

Dzięki współpracy powiatów leszczyńskiego i kościańskiego oraz gmin Wijewo, Włoszakowice i Śmigiel udało się uzyskać znaczące (36,7 mln zł) dofinansowanie do wartej ponad 56,4 mln zł inwestycji. Obejmuje ona aż 28 km dróg, dzięki czemu udało się połączyć w całość kilka mniejszych inwestycji, które należałoby przeprowadzić w najbliższych latach.

Spółka Colas prowadzi intensywne prace przy przebudowie ul. Kurpińskiego we Włoszakowicach. Ulica na odcinku od kościoła do przejazdu kolejowego zostanie gruntownie przebudowana. To trudne technicznie zadanie ze względu na podmokłość terenu w rejonie Pałacu Sulkowskich. Trzeba wykonać nową konstrukcję drogi do głębokości aż 90 cm. Jezdnia na tym odcinku zostanie poszerzona do 9 m. Aby ułatwić ruch na skrzyżowaniach i w miejscach zjazdów do posesji powstaną trzy pasy ruchu, zbudowany zostanie także ciąg pieszo-rowerowy.

Na czas przebudowy będą zamykane dla ruchu kolejne odcinki ul. Kurpińskiego. Utrudnienia potrwają najprawdopodobniej do końca sierpnia, bo wówczas mija czas zakończenia inwestycji.

{gallery}2018/artykuly/droga_Wijewo_Nietazkowo_Wloszakowice_2018,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}

UE Nietazkowo