Droga oraz ścieżka pieszo – rowerowa z Boszkowa Letniska do Włoszakowic jest już przejezdna. Spółka Strabag wykonuje jeszcze prace, które nie kolidują z ruchem pojazdów oraz pieszych i rowerzystów.

Długo oczekiwana inwestycja powiatu leszczyńskiego jest już prawie zakończona. Nawierzchnia nowej ścieżki pieszo-rowerowej na terenie zabudowanym we Włoszakowicach, od ul. Wolsztyńskiej do ul. Zachodniej, została zbudowana z kostki betonowej. Poza terenem zabudowanym, od ul. Zachodniej do Boszkowa Letniska piesi i rowerzyści poruszać się będą po nawierzchni asfaltowej.

Spółka Strabag po poszerzeniu konstrukcji jezdni do 6-6,5 m wykonała już dwie warstwy nawierzchni bitumicznej.

- Droga i ścieżka zostały otwarte dla ruchu. Spółka Strabag prowadzi prace na poboczach, wkrótce też wymalowane zostaną oznakowania poziome. Do czasu ostatecznego odbioru prac, zapewne jeszcze w lipcu br., droga jest ciągle placem budowy – informuje Marian Kaczmarek, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie.

Inwestycja będzie kosztować ok. 4,6 mln zł. Powiat leszczyński otrzymał z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 dotację na połowę jej kosztów, dofinansowała ją także gmina Włoszakowice.