Budowa ścieżki pieszo – rowerowej z Leszna w kierunku Rydzyny jest prawie zakończona. Inwestycję sfinansują samorządy gminy Rydzyna, powiatu leszczyńskiego i miasta Leszna.

Oczekiwana od lat inwestycja to efekt porozumienia między Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oraz trzema samorządami: gminą Rydzyna, powiatem leszczyńskim i miastem Lesznem. Ścieżka pieszo-rowerowa o nawierzchni asfaltowej, od węzła Dąbcze przy krajowej „piątce” do Rydzyny powstała przy wykorzystaniu destruktu bitumicznego przekazanego przez GDDKiA.

Koszt budowy ścieżki o długości ok. 3,3 km od węzła Dąbcze do zbiornika wodnego Rydzyna to 1.536.890 zł. Spółka Nodo z Leszna wykonuje końcowe prace.

{gallery}2018/artykuly/sciezka_doRydzyny_DK5_2018,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}