W Szubinie odbyły się V Mistrzostwa Polski Dzieci w warcabach 100-polowych, w których uczestniczyli zawodnicy UKS Roszada Lipno. Zawodniczka Zofia Wideł zdobyła tytuł Mistrza Polski w kategorii juniorek do lat 8 zdobywając 15 punktów, a Gabriela Rumińska zdobyła 14 punktów i srebrny medal.

Dziewczynki potwierdziły swoje wysokie umiejętności w tej dyscyplinie sportu. Najmłodszy spośród 9 zawodników Roszady startował w kategorii juniorów do lat 6 zdobywając VIII miejsce.

Pozostałe zawodniczki Oliwia Różycka i Maria Nowak zdobyły odpowiednio 10 i 8 punktów. Zawodnicy: Jakub Stachowiak, Kacper Stachowiak, Jan Gorwa i Wiktor Pakuła wywalczyli 11, 10 i 9 punktów. Zawodnicy mieli do rozegrania 9 rund z czasem 30 min na zawodnika. Wszyscy wykazali się ogromną determinacją i wolą walki.

{gallery}2018/artykuly/Roszada_Lipno,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}