Firma Usługowo – Handlowa Jacek Malepszy z Leszna rozpoczęła przebudowę drogi powiatowej w Krzycku Małym. Termin zakończenia prac to 29 września br.

Przebudowa drogi powiatowej w Krzycku Małym zakończy kilkuletnie inwestycje infrastrukturalne w tej miejscowości. W latach 2016-2017 na zlecenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie i gminy Święciechowa zbudowano tam sieć kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami. W 2016 r. ekipa remontowa Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie poszerzyła jezdnię na odcinku od granicy Krzycka Małego do skrzyżowania z drogą powiatową Leszno – Włoszakowice, wykonano wówczas także przebudowę kanalizacji deszczowej.

Przetarg na przebudowę drogi w Krzycku Małym, od granicy z Krzyckiem Wielkim do skrzyżowania z drogą powiatową Leszno – Włoszakowice wygrała za ok. 2,8 mln zł Firma Usługowo – Handlowa Jacek Malepszy z Leszna. Inwestycję sfinansują powiat leszczyński i gmina Święciechowa, a kwotę 700 tys. zł przekaże spółka Werner Kenkel z Krzycka Wielkiego.

Prece rozpoczęto w rejonie kościoła. Zakres prac w Krzycku Małym obejmuje m.in. frezowanie nawierzchni na szerokości 0,75 - 1,5 m, wykonanie podbudowy jezdni i jej nowej nawierzchni, wykonanie ścieku prefabrykowanego, regulację włazów studni ściekowych i rewizyjnych oraz przebudowę istniejącej kanalizacji deszczowej.

{gallery}2018/artykuly/droga_Krzycko_Male_2018,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}