Przy Środowiskowym Domu Samopomocy im. Wernera Kenkla we Włoszakowicach Nadleśnictwo Włoszakowice zbudowało wigwam. W uroczystym jego otwarciu uczestniczyli m.in. starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Robert Kasperczak.

Wigwam "U Waldemara" wybudowano dzięki pieniądzom zebranym podczas różnych akcji przez pracowników Nadleśnictwa Włoszakowice na operację, która miała uratować życie ich kolegi Waldemara Kociubińskiego. Niestety, nie dożył do niej. Zdecydowano więc, że za zebrane pieniądze wybudowany zostanie wigwam dla Środowiskowego Domu Samopomocy we Włoszakowicach. Będą z niego mogły korzystać także inne instytucje.

Uroczyste przecięcie wstęgi powierzono rodzinie Waldemara Kociubińskiego. W ramach podziękowań za wspaniałe miejsce dla wypoczynku, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy przygotowali inscenizację bajki „Czerwony Kapturek”, który nauczył wilka Papiórka jak dbać o ekologię.

Środowiskowy Dom Samopomocy im. Wernera Kenkla we Włoszakowicach jest ośrodkiem wsparcia przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej. W sąsiedztwie wigwamu ŚDS ma działkę ogrodniczo-rekreacyjną, gdzie prowadzona jest hortiterapia, czyli terapia ogrodnicza, która wykorzystuje zajęcia w ogrodzie i przebywanie wśród roślin w celu poprawy zdrowia psychicznego i fizycznego podopiecznych i ich relacji między sobą.

Fot. Elka.pl

{gallery}2018/artykuly/Wigwam_Wloszakowice,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}