Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic z Leszna zakończyło przebudowę drogi powiatowej przez Brenno do drogi wojewódzkiej Wschowa – Wolsztyn.

Przetarg na przebudowę drogi powiatowej łączącej Brenno w gminie Wijewo z drogą wojewódzką Wschowa – Wolsztyn za ok. 1,9 mln zł wygrało Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic z Leszna. Powiat leszczyński na tę inwestycję otrzyma ok. 1,1 mln zł dotacji z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

Firma, zanim wykonała nawierzchnię asfaltową, wykonała roboty ziemne, przebudowała chodniki, ułożyła krawężniki, obrzeża betonowe, wykonała ściek oraz przebudowała studzienki, odtworzyła rowy, umocniła pobocza, zagospodarowała tereny zieleni.