Kolejny tytuł mistrza Polski ma w swej kolekcji mieszkaniec powiatu leszczyńskiego Dominik Kubera, żużlowiec Fogo Unii Leszno. Na torze w Gorzowie wraz z Bartoszem Smektałą został młodzieżowym mistrzem Polski par klubowych.

19-letni junior Fogo Unii Leszno jest Osiecznej. Żużlowiec z bykiem na plastronach należy do najlepszych w swoim wieku zawodników w kraju, co potwierdza wieloma bardzo dobrymi wynikami zarówno w meczach ligowych, jak i w zawodach indywidualnych. Na swym koncie ma m.in. tytuł drużynowego mistrza świata juniorów i kilka tytułów mistrza Polski, m.in. w ub.r. wraz z Fogo Unią Leszno triumfował w Ekstralidze.

W tegorocznym sezonie Dominik Kubera zdobył kolejny tytuł mistrzowski. Na torze gorzowskiej Stali odbył się finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. Trzeci raz z rzędu zakończył się zwycięstwem juniorów Fogo Unii Leszno – Dominika Kubery i Bartosza Smektały (Szymon Szlauderbach nie startował). Para leszczyńskich byków zdobyła komplet punktów.

fot. M.Cwojda