W auli leszczyńskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej odbyły się uroczyste obchody Święta Policji, podczss których podziękowano policjantom i pracownikom Policji za ciężką i wymagającą służbę oraz wręczono nagrody i wyróżnia funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

Wśród wyróżnionych był I zastępca Komendanta Miejskiego Policji nadkomisarz Szymon Sędzik, którego w uznaniu dokonań przedterminowo awansowano na stopień podinspektora.

W korpusie oficerskim awanse otrzymali nadkom. Krzysztof Kubiak i kom. Mirosław Wojciechowski, Mariola Gruszeczka oraz Krzysztof Ziemba. Awanse wręczali insp. Piotr Mąka, Komendant Wojewódzki Policji oraz insp. Krzysztof Nowak, Komendant Miejski w Lesznie. Poinformowano, że kilka dni wcześniej na wojewódzkich obchodach Święta Policji, w Poznaniu, za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków służbowych Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę odznaczeni zostali nadkomisarz Sławomir Glapiak, nadkomisarz Maciej Głowacki - dyżurny Wydziału Prewencji KMP i aspirant Waldemar Tórz - funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego KMP.

Podczas uroczystego apelu w auli WSH policjanci podziękowali odchodzącemu na emeryturę zastępcy komendanta Straży Miejskiej Romanowi Poprawskiemu, powitali też nowego kapelana – ks. Piotra Bartkowiaka, proboszcza sanktuarium w Górce Duchownej.

W uroczystościach uczestniczyli m.in. Przewodniczący Rady Powiatu Jan Szkudlarczyk oraz starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Uroczystość zakończono występem Agnes Violin - skrzypaczki przełamującej tradycyjne myślenie o skrzypcach oraz muzyce klasycznej, grającej na diamentowych skrzypcach elektrycznych dynamiczne aranżacje muzyki pop, filmowej oraz musicalowej.

{gallery}2018/artykuly/Policja_swieto,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}