1 sierpnia przypadła 74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczyste obchody odbyły przy obelisku gen. Stefana Roweckiego „Grota” przy ul. 17 Stycznia w Lesznie.

Uroczystość z udziałem samorządowców, kombatantów, przedstawicieli organizacji społecznych oraz Młodzieżowej Rady Miasta Leszna rozpoczęła się symbolicznie o godzinie 17.00. W całym mieście w godzinie „W” odezwały się syreny alarmowe przypominające mieszkańcom o wydarzeniach sprzed kilkudziesięciu lat. Był to hołd dla poległych powstańców i pomordowanych mieszkańców Warszawy.

Wcześniej delegacje złożyły kwiaty pod obeliskiem Armii Krajowej przy ul. Kąkolewskiej i pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych przy ul. Poniatowskiego. W uroczystościach uczestniczył i oddał hołd powstańcom starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Fot. leszno24.pl

{gallery}2018/artykuly/Powstanie_Warszawskie,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}