Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Rydzynie jest w trakcie prac modernizacyjnych swojej zabytkowej siedziby w oficynach zamku rydzyńskiego.

Inwestycja zakończy się 17 sierpnia br. Wartość inwestycji finansowanej z budżetu powiatu leszczyńskiego to 791 tys. zł.

Starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak wizytował postęp prac przy przebudowie SOSW Rydzyna.

Przebudowa oficyn została podzielona na dwa zadania. Szeroko zakrojone działania modernizacyjne objęły już budowę instalacji zewnętrznej wodociągowej i elektrycznej. Przebudowano też budynek gospodarczy dla potrzeb zamontowania w nim agregatu prądotwórczego oraz komory wodomierzo – pompowej.

Dalsze prace, wykorzystujące najnowocześniejsze rozwiązania przeciwpożarowe, sukcesywnie dostosowują tzw. oficynę zachodnią do aktualnych przepisów przeciwpożarowych i obejmują: budowę instalacji wodociągowej wewnętrznej przeciwpożarowej, nowej instalacji elektrycznej i systemu przeciwpożarowego, instalacji niskoprądowych, systemu sygnalizacji pożaru oraz wydzielenie stref przeciwpożarowych.

Firma Kosmala Electric z Leszna, która wygrała przetarg na przebudowę obiektów SOSW Rydzyna pomaluje także klatki schodowe.

Nowy rok szkolny uczniowie rozpoczną w zmodernizowanych budynkach i z nowymi komputerami, w które wyposażono salę komputerową - 12 zestawów komputerowych.

Oferty w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: zakup zestawów komputerowych wraz z oprogramowaniem w SOSW Rydzyna złożyło pięć firm, z czego cztery zostały odrzucone. Trzy w związku z dołączoną do oferty zmienioną specyfikacją, a czwarta znacznie przewyższała kwotę zabezpieczoną w planie finansowym zamawiającego. Wygrała oferta firmy Login Computer w kwocie 25 380 zł brutto.

{gallery}2018/artykuly/SOSW_Modernizacja,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}