Budowa 9,5 km odcinka drogi ekspresowej S5 z węzła Leszno Południe (wyjazd z Leszna na Górę) do Kaczkowa wraz z łącznikiem do węzła Dąbcze na obecnej krajowej „piątce” przez spółkę Budimex dobiega końca.

Do ruchu oddano wiadukt nad drogą ekspresową S5 na drodze z Kłody w kierunku Tarnowej Łąki. Wkrótce do użytkowania zostaną oddane dalsze skrzyżowania z S5 i dwujezdniowa droga ekspresowa.

Trwają też końcowe prace przy dwujezdniowej drodze ekspresowej i dwóch węzłach drogowych w ciągu S5: Święciechowa oraz Leszno Zachód, na odcinku Radomicko – Leszno Południe o długości ponad 19 km. Wykonawcą jest portugalskie konsorcjum firm: Mota-Engil Central Europe S.A oraz Mota Engil, Engenharia e Constructao S.A.

Zakończenie tych dwóch zadań spodziewane jest na przełom 3 i 4 kwartału br.

Fot. Leszno24.pl