Jedenaście stowarzyszeń otrzymało dotacje na realizację zadań publicznych dla mieszkańców powiatu leszczyńskiego, z terminem realizacji w drugiej połowie 2018 roku. Przedstawiciele pierwszych dwóch stowarzyszeń podpisali umowy z Zarządem Powiatu Leszczyńskiego.

Gośćmi starosty Jarosława Wawrzyniaka byli przedstawiciele Klubu Miłośników Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych „Traktor i Maszyna” z Lipna oraz Stowarzyszenia Turystyki Rowerowej Dynamo z Wilkowic.

Klub otrzyma dotację w wysokości 3.500,00 zł na XVII Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka, który odbędzie się w dniach 18-19 sierpnia br. w Wilkowicach. To unikatowy na europejską skalę Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych, a także największa w Polsce wystawa zabytkowych traktorów i maszyn rolniczych.

Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej Dynamo, które otrzyma wsparcie w wysokości 1.200,00 zł organizuje rajd rowerowy - Śladem Bitew Powstania Wielkopolskiego. Trasa rajdu przebiegać będzie przez powiat leszczyński: od Wilkowic przez Klonówiec, Trzebanię, Osieczną, Pawłowice, Nową Wieś, Dąbcze, Nowy Świat, Leszno, z metą w Wilkowicach na boisku piłkarskim. Rajd odbędzie się już w najbliższą niedzielę 12 sierpnia br.

Wydarzenia są dofinasowane z budżetu powiatu leszczyńskiego.