85 żołnierzy 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyło na rynku w Lesznie przysięgę wojskową.

Przysięgę złożyło 85 żołnierzy leszczyńskiego batalionu 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W Lesznie stacjonować będzie wchodzący w jej skład 125. batalion lekkiej piechoty. Uroczystość poprzedziło 16-dniowe szkolenie w leszczyńskich koszarach.

W obecności parlamentarzystów, wiceministra obrony narodowej Tomasza Zdzikota, wicewojewody wielkopolskiego Marleny Maląg, władz samorządowych, w tym wiceprezydenta Leszna Piotra Jóźwiaka i starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka, a także biskupa Grzegorza Balcerka terytorialsi rozpoczęli służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej. Żołnierze odbywać będą szkolenia rotacyjne w jeden weekend w miesiącu, będą również zajmować się zwalczaniem klęsk żywiołowych, zarządzaniem kryzysowym i pomocą ofiarom katastrof i wypadków.

{gallery}2018/artykuly/Leszno_WOT_przysiega_Leszno_2018,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}