Starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak przekazał Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie środki niezbędne do prowadzenia akcji ratownictwa chemiczno – ekologicznego.

Dziś w Komendzie Miejskiej PSP w Lesznie starosta Jarosław Wawrzyniak spotkał się ze st. kpt. Sebastianem Kozłowskim, zastępcą komendanta miejskiego PSP w Lesznie. Strażacy otrzymali sfinansowane z budżetu powiatu leszczyńskiego sorbent oraz nautralizator niezbędny do absorpcji wszystkich płynów, roztworów wodnych oraz kwasów w czasie działań z zakresu ratownictwa chemiczno – ekologicznego.

Spotkanie było także okazją do przekazania informacji na temat pracy strażaków w powiecie leszczyńskim, m.in. o interwencjach związanych ze skutkami tegorocznej suszy. Funkcjonariusze zaprezentowali również gotowość bojową leszczyńskiej jednostki do działań na akwenach wodnych powiatu.