Mieszkanka powiatu leszczyńskiego Daria Dudkiewicz-Goławska z Krzemieniewa została w Nałęczowie mistrzynią świata kobiet w balonach na ogrzane powietrze.

W mistrzostwach rywalizowały 33 kobiety z 14 krajów. Rozegrano 14 konkurencji w czterech lotach. Złoty medal wywalczyła pilotka Daria Dudkiewicz – Goławska z Krzemieniewa zdobywając 10.875 pkt. Wicemistrzynią świata została Agne Simonaviciute z Litwy (9.963 pkt), a trzecie miejsce zajęła Nicola Scaife z Australii (9.287 pkt). Mistrzyni świata latała z nawigatorką Beatą Biernaczyk.

Pilotka z Krzemieniewa lata od sześciu lat, ma na swym koncie dwukrotne mistrzostwo Polski kobiet. Złoty medal mistrzostw świata to największy jak dotąd sukces polskiego sportu balonowego.

Na zdjęciu pilotka Daria Dudkiewicz - Goławska (z prawej) i nawigatorka Beata Biernaczyk

fot. Aeroklub Leszczyński