Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej Dynamo z Wilkowice zorganizowało rajd rowerowy „Szlakiem bitew Powstania Wielkopolskiego”. Podczas kilkugodzinnej imprezy o historii powstańczego zrywu opowiadał starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Rajd był doskonałą okazją do połączenia rekreacji i uczczenia stulecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego, dlatego uzyskał organizacyjne wsparcie ze strony Starostwa Powiatowego w Lesznie. Ok. 80 uczestników przejechało rowerami ponad 50 km w powiecie leszczyńskim na trasie Wilkowice – Klonówiec – Trzebania – Osieczna – Świerczyna – Kąkolewo – Pawłowice – Przybiń – Nowa Wieś – Dąbcze – Nowy Świat – Leszno – Wilkowice.

Na kolejnych postojach o historii Powstania Wielkopolskiego w regionie leszczyńskim, o bitwach i potyczkach opowiadał starosta leszczyńskie Jarosław Wawrzyniak, autor wielu publikacji na ten temat. Podczas zakończenia rajdu w Wilkowicach zorganizowano konkurs wiedzy o powstaniu oraz wiedzy geograficzno – przyrodniczej.

Foto J.Kuik

{gallery}2018/artykuly/Wilkowice_rajd_powstanczy_2018,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}