W dniach 27 sierpnia - 7 września br. przejazd kolejowy w Boszkowie Letnisku, na drodze powiatowej nr 3824P w kierunku Bucza, będzie zamknięty. W tym czasie zostanie wykonany remont torowiska.

Roboty torowo-drogowe realizować będzie spółka LWZ z Żórawiny, na zlecenie generalnego wykonawcy, którym jest Biuro Wdrożeniowo-Projektowe SABEL. Inwestorem jest spółka PKP Polskie Linie Kolejowe w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami”.

Zakres prac obejmuje odwodnienie przejazdu, rozbiórkę istniejącej nawierzchni torowej i nawierzchni przejazdu (płyt żelbetowych) oraz fragmentów dojazdów asfaltowych przy przejeździe, odtworzenie nawierzchni asfaltowej na dojazdach do przejazdu. Ułożony zostanie nowy odcinek toru o długości 111 mb. Nawierzchnia przejazdu wykonana będzie z płyt gumowych typu Strail. Wytrzymała i trwała nawierzchnia podwyższy walory użytkowe jezdni w miejscu przejazdu pojazdów przez tory kolejowe. Wysoka elastyczność gumy gwarantuje też, że na przejeździe nie powstaną w zimie oblodzenia, co znacząco poprawi bezpieczeństwo jazdy.

Ponadto do końca pierwszego kwartału 2019 r. podniesiona zostanie kategoria przejazdu kolejowo-drogowego z kat. D do C, co oznacza, że przejazd będzie zabezpieczony sygnalizatorami dźwiękowymi i świetlnymi. W ten sposób wzrośnie bezpieczeństwo ruchu w ciągu ul. Dworcowej w Boszkowie (droga powiatowa 3824P), na skrzyżowaniu z linią kolejową Leszno-Wolsztyn. Te roboty wykona GW Sabel.

W dniach 27 sierpnia – 7 września br. przejazd kolejowy zostanie zamknięty.

Objazd będzie wytyczony następująco: ze skrzyżowania dróg powiatowych 3823P i 3824P drogą 3823P do Błotnicy przez Starkowo, następnie drogą 3821P do Przemętu, stamtąd drogą 3823P do drogi 3824P w miejscowości Bucz. W przeciwnym kierunku analogicznie.

Fot. e-boszkowo.pl