Spółka Colas prowadzi intensywne prace przy przebudowie ul. Kurpińskiego we Włoszakowicach. Firma rozpoczęła kolejny etap robót w tym rejonie miejscowości.

Ul. Kurpińskiego zostanie gruntownie przebudowana na odcinku od kościoła do przejazdu kolejowego. To trudne technicznie zadanie ze względu na podmokłość terenu w rejonie Pałacu Sulkowskich. Trzeba wykonać nową konstrukcję drogi do głębokości aż 90 cm. Jezdnia na tym odcinku zostanie poszerzona do 9 m. Aby ułatwić ruch na skrzyżowaniach i w miejscach zjazdów do posesji powstaną trzy pasy ruchu, zbudowany zostanie także ciąg pieszo-rowerowy.

Przebudowa została podzielona na etapy. W ramach pierwszego z nich, od kościoła do parkingu przy siedzibie Urzędu Gminy Włoszakowice) wykonano już większość prac. Trwa jeszcze układanie brakujących odcinków krawężnika, w najbliższych dniach ułożona zostanie pierwsza warstwa asfaltu.

Spółka Colas rozpoczęła prace na kolejnym odcinku ul. Kurpińskiego. Trwa wykonywanie podbudowy i poszerzanie jezdni do trzech pasów między ul. Myśliwską a siedzibą Banku Spółdzielczego. Dojazd do Urzędu Gminy i marketu Dino możliwy jest od strony kościoła, gdyż wprowadzony tam został ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

Przebudowa ul. Kurpińskiego to część wartej ponad 56,4 mln zł przebudowy ciągu dróg powiatowych od skrzyżowania z drogą wojewódzką Wschowa – Wolsztyn, przez Wijewo, Brenno, Zaborówiec, Włoszakowice, Bukówiec Górny, Boguszyn do węzła Nietążkowo na drodze ekspresowej S5. Dzięki współpracy powiatów leszczyńskiego i kościańskiego oraz gmin Wijewo, Włoszakowice i Śmigiel udało się uzyskać 36,7 mln zł dofinansowania z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 na przebudowę i budowę aż 28 km dróg.

{gallery}2018/artykuly/droga_Wijewo_Nietazkowo_Wloszakowice_sierpien_2018,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}

UE Nietazkowo