Zakład Ubezpieczeń Społecznych do końca sierpnia br. roześle blisko 20 mln listów i informacjami dla ubezpieczonych o stanach ich kont.

Każdy, kto ma odłożoną choćby złotówkę w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, otrzyma „Informację o stanie konta ubezpieczonego” (IOSKU), o wartości odłożonych zwaloryzowanych składek oraz kwotę kapitału początkowego.

Warto do niej zajrzeć i sprawdzić, ile składek ubezpieczony zgromadził na dziedziczonym subkoncie w ZUS, jaka kwota trafiła do otwartego funduszu emerytalnego (jeżeli dana osoba jest członkiem OFE) oraz wyliczoną hipotetyczną emeryturę.

Informacja ZUS wyjaśniająca kwestie związane z korespondencją IOSKU