W Rydzynie została oficjalnie oddana do użytku przebudowana ul. Poniatowskiego. Inwestycję sfinansowały po połowie powiat leszczyński i gmina Rydzyna.

Ul. Poniatowskiego w Rydzynie jest drogą powiatową, choć od lat faktycznie nie ma już takiego statusu. Władze samorządowe powiatu leszczyńskiego i gminy Rydzyna postanowiły więc, że wspólnie sfinansują jej przebudowę, a od 2019 r. ulica zostanie przejęta przez gminę Rydzyna.

Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic z Leszna na odcinku ok. 360 mb poszerzyło jezdnię do 5,5-6 m, na całości ułożono nową warstwę ścieralną. Jezdnia na całej długości została również obramowana betonowym krawężnikiem, wykonano także chodnik i odwodnienie. Inwestycja kosztowała 539.814 zł.

W oficjalnym otwarciu ul. Poniatowskiego uczestniczyli starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Robert Kasperczak, radni powiatowi Grzegorz Brzeskot i Grażyna Klefas, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie Marian Kaczmarek oraz burmistrz Rydzyny Kornel Malcherek i przewodniczący Rady Miejskiej Rydzyny Roman Skiba.

{gallery}2018/artykuly/Rydzyna_Poniatowskiego_otwarcie_2018,width=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}