Spółka Budimex oddała do użytku przebudowane skrzyżowanie drogi Boguszyn – Bronikowo z nową drogą powiatową w kierunku przyszłego węzła S5 Nietążkowo. Na razie ruch odbywać się będzie tylko między Boguszynem a Bronikowem.

Kończy się wspólna inwestycja pięciu samorządów powiatów leszczyńskiego i kościańskiego oraz gmin Śmigiel, Włoszakowice i Wijewo. Inwestycja jest realizowana w dwóch powiatach. W leszczyńskim prace wykonuje spółka Colas, natomiast w kościańskim - spółka Budimex.

Granica między pracami prowadzonymi przez obie firmy przebiega przez drogę Boguszyn – Bronikowo. Na istniejącej drodze zbudowano skrzyżowanie z dwiema nowymi drogami – obwodnicą Boguszyna, którą kierowcy wkrótce pojadą w kierunku Bukówca Górnego oraz odcinkiem w kierunku przyszłego węzła S5 Nietążkowo.

Droga Boguszyn – Bronikowo została ponownie udostępniona kierowcom. Do chwili zakończenia prac przez spółkę Colas zjazd ze skrzyżowania w kierunku Bukówca Górnego będzie niemożliwy.

UE Nietazkowo

{gallery}2018/artykuly/droga_Wijewo_Nietazkowo_2018_Boguszyn_Bronikowo,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}