Przebudowa drogi powiatowej Boszkowo Letnisko – Włoszakowice została oficjalnie zakończona. Dzięki tej inwestycji bezpieczeństwo kierowców, rowerzystów i pieszych na bardzo ruchliwej trasie znacząco wzrosło.

W ramach zakończonej inwestycji spółka Strabag przebudowała ok. 2,4 km jezdni oraz zbudowała ciąg pieszo – rowerowy na odcinku od skrzyżowania ulic Wolsztyńskiej (wyjazd w kierunku Brenna) i Powstańców Wielkopolskich we Włoszakowicach do początku Boszkowa Letniska. Nowa jezdnia ma 6 m szerokości, a przebudowywany oraz budowany ciąg pieszo-rowerowy - 2,6 m. Został wykonany z kostki betonowej na terenie zabudowanym oraz z asfaltu w terenie niezabudowanym. Dodatkowo wykonano oznakowania przejść dla pieszych i zamontowano radar informujący o prędkości pojazdu.

Na wartą ok. 4,6 mln zł inwestycję powiat leszczyński otrzymał 2,3 mln zł dofinansowanie z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019, ok. 290 tys. zł przekazała też gmina Włoszakowice.

W oficjalnym zakończeniu inwestycji uczestniczyli m.in. radni powiatu leszczyńskiego z przewodniczącym rady Janem Szkudlarczykiem na czele, starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Robert Kasperczak oraz wójt Gminy Włoszakowice Stanisław Waligóra.

{gallery}2018/artykuly/Boszkowo_Wloszakowice_otwarcie_2018,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}