Ewa Rosolska została nową dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Rydzynie. Zarząd Powiatu Leszczyńskiego powierzył jej pełnienie obowiązków na pięć lat.

W związku z przejściem na emeryturę Iwony Lipowy, która kierowała PPP-P przez osiem lat, Zarząd Powiatu Leszczyńskiego ogłosił konkurs na to stanowisko. Ofertę złożyła tylko jedna kandydatka – Ewa Rosolska, ale z powodu braku spełnienia wymogów formalnych nie została dopuszczona do drugiego etapu konkursu.

Ponieważ Ewa Rosolska uzupełniła brakujący dokument, po rozmowie z nią i po uzyskaniu wymaganych opinii i uzgodnień Zarząd Powiatu Leszczyńskiego podjął uchwałę o powierzeniu jej obowiązków dyrektora PPP-P na okres pięciu lat.

Ewa Rosolska to wieloletnia dyrektor Szkoły Podstawowej w Lipnie, ostatnio była nauczycielką Zespołu Szkół w Lipnie. Jest też autorką wielu książek, m.in. o tematyce regionalnej.

Podczas sesji Rady Powiatu Leszczyńskiego jej przewodniczący Jan Szkudlarczyk oraz starosta Jarosław Wawrzyniak podziękowali odchodzącej dyrektor PPP-P w Rydzynie Iwonie Lipowy i wręczyli akt powierzenia obowiązków Ewie Rosolskiej.