W Lesznie uczczono 79 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Hołd walczącym o niepodległość Polski i ofiarom dwóch totalitaryzmów oddały m.in. władze samorządowe powiatu leszczyńskiego.

Tradycyjnie 1 września, w rocznicę wybuchu II wojny światowej, pod pomnikiem Żołnierzy Garnizonu Leszno, odbyła się uroczystość upamiętniająca ofiary działań wojennych oraz walczących w obronie ojczyzny. Uczestniczyli w niej samorządowcy, przedstawiciele administracji państwowej, politycy, delegacje organizacji społecznych i szkół oraz kompania honorowa Wojska Polskiego i Orkiestra Dęta Miasta Leszna. Był apel pamięci, salwa honorowa i składanie wiązanek kwiatów.

Powiat leszczyński w uroczystościach reprezentowali Jan Szkudlarczyk, przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego i Robert Kasperczak, wicestarosta leszczyński.