Pod pomnikiem Ludziom Solidarności w Lesznie uczczono 38-lecie podpisania Porozumień Sierpniowych. Kwiaty złożyli także przedstawiciele władz powiatu leszczyńskiego.

38 lat temu podpisano Porozumienia Sierpniowe, sankcjonujące powstanie NSZZ Solidarność i rozpoczynające kilkunastomiesięczny tzw. karnawał Solidarności, będący próbą zreformowania systemu PRL. Dialogowi władzy państwowej ze społeczeństwem i występującymi w jego imieniu związkowcami położył kres stan wojenny, wprowadzony 13 grudnia 1981 r.

Z okazji podpisania Porozumień Sierpniowych pod pomnikiem Ludziom Solidarności spotkali się i złożyli kwiaty byli i obecni działacze NSZZ Solidarność, parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele różnych i mieszkańcy. Powiat leszczyński reprezentowali starosta Jarosław Wawrzyniak oraz wicestarosta Robert Kasperczak.