Starosta Leszczyński Jarosław Wawrzyniak dokonał odbioru stanowiska pracy, utworzonego dla niepełnosprawnego mieszkańca powiatu w Firmie Lespin Spółka z o.o. w Lesznie.

Wyposażenie stanowiska, stosownie do potrzeb osoby niepełnosprawnej zostało zrefundowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pracodawca może otrzymać z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zwrot kosztów wyposażenia stanowiska pracy, jeśli przez okres co najmniej 36 miesięcy zatrudni osobę niepełnosprawną, zarejestrowaną jako bezrobotna albo poszukująca pracy. Wniosek o refundację wydatków pracodawca składa w starostwie powiatowym właściwym ze względu na miejsce zarejestrowania osoby niepełnosprawnej.

Spółka Lespin z Leszna według takich zasad, zatrudniła mieszkańca powiatu leszczyńskiego, który rozpoczął pracę na stanowisku montera wiązek elektrycznych.

Starosta Jarosław Wawrzyniak, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Społecznej w Lesznie Mateusz Juśkiewicz dokonali odbioru stanowiska pracy w siedzibie firmy.