Ekipa remontowa Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie ułożyła nawierzchnię asfaltową na poszerzonej drodze powiatowej od granic Leszna do Gronówka w gminie Lipno.

Pracownicy ZDP w Lesznie wykonali w tym roku dwa duże zadania - poszerzona została na odcinku 600 mb droga w Tarnowej Łące, a potem także na 600 mb – droga w Dąbczu w kierunku Nowej Wsi.

Obecnie ekipa ZDP prowadzi remont drogi powiatowej od granic Leszna do Gronówka. Na odcinku ok. 2,1 km wzmocnione zostaną obie krawędzie jezdni, dzięki czemu droga zostanie poszerzona średnio o metr. Na części remontowanego odcinka - po wykonaniu konstrukcji jezdni - ułożono asfalt na przebudowanych fragmentach.

Remont sfinansują powiat leszczyński i gmina Lipno.

{gallery}2018/artykuly/droga_Gronowko_2018,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}