Firma Usługowo – Handlowa Jacek Malepszy z Leszna przebudowuje drogę powiatową w Krzycku Małym. Ułożono już asfalt na części przebudowanej jezdni.

Na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową Leszno – Włoszakowice do początku zabudowań w Krzycku małym prace już praktycznie zakończono. Firma Usługowo – Handlowa Jacek Malepszy z Leszna ułożyła tam dwie warstwy asfaltu, w tym ścieralna o zwiększonej wytrzymałości.

Prace kontynuowane są w terenie zabudowanym Krzycka Małego. Trwa frezowanie nawierzchni na szerokości 0,75 - 1,5 m, wykonywanie podbudowy jezdni, ścieku prefabrykowanego, przebudowa istniejącej kanalizacji deszczowej. Pod koniec września ułożona zostanie tam nawierzchnia asfaltowa.

Inwestycję sfinansują powiat leszczyński i gmina Święciechowa, a kwotę 700 tys. zł przekaże spółka Werner Kenkel z Krzycka Wielkiego.

{gallery}2018/artykuly/droga_Krzycko_Male_2018_4,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}