W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Rydzynie zakończono pierwszy etap modernizacji siedziby w celu dostosowania obiektów do aktualnych wymagań przeciwpożarowych.

SOSW mieści się w zabytkowych oficynach rydzyńskiego zamku. W ciągu kilku lat obiekty zostaną zmodernizowane w celu spełnienia wszystkich aktualnych wymagań stawianych przez straż pożarną.

Tegoroczny zakres prac podzielono na dwa zadania. W ramach pierwszego zbudowano instalacje zewnętrzne wodociągową i elektryczną, a także przebudowano budynek gospodarczy dla potrzeb zamontowania w nim agregatu prądotwórczego oraz komory wodomierzo – pompowej. Drugie zadanie obejmowało budowę instalacji wodociągowej wewnętrznej przeciwpożarowej, nowej instalacji elektrycznej i systemu przeciwpożarowego, instalacji niskoprądowych, systemu sygnalizacji pożaru oraz wydzielenie stref przeciwpożarowych.

Inwestycja o wartości 791 tys. zł została sfinansowana z budżetu powiatu leszczyńskiego. Prace wykonała Firma Kosmala Electric z Leszna.

{gallery}2018/artykuly/Rydzyna_SOSW_przebudowa_2018_2,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}