W Centrum Rehabilitacji im. Prof. Mieczysława Walczaka w Osiecznej, odbyło się uroczyste zakończenie kilkuletniej inwestycji i oddanie obiektu po modernizacji.

W uroczystości uczestniczyli m.in. starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk.

W latach 2016-2018 placówka przeszła gruntowny remont oraz przebudowę. Odnowiono pokoje, łazienki , pomieszczenia socjalne. Wymieniono i odrestaurowano okna. Wyremontowano elewację budynku, przebudowano dziedziniec zamkowy i zrewitalizowano park.

Centrum Rehabilitacji mieści się w czternastowiecznym zamku, przebudowanym w XVIII wieku do obecnego kształtu przez ostatniego z pruskich właścicieli - Henryka von Heydebranda. Obiekt wymagał remontów. W dalszej kolejności przewidywana jest przebudowa i rozbudowa istniejącego budynku na cele rehabilitacyjne.

Modernizacja była możliwa dzięki wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiego

Fot. Osieczna.pl

{gallery}2018/artykuly/Osieczna_zamek,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}