Na Stadionie Sportowym Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wągrowcu odbyły się VI Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. Powiat leszczyński reprezentowała drużyna żeńska z OSP Krzycko Wielkie i drużyna męska z OSP Górzno.

W zawodach uczestniczyło 28 drużyn żeńskich oraz 31 drużyn męskich. W klasyfikacji generalnej kobieca drużyna OSP Krzycko Wielkie zajęła bardzo dobre 19 miejsce, natomiast męska drużyna OSP Górzno uplasowała się również wysoko na 21 pozycji. Zmaganiom strażaków przyglądał się i kibicował wicestarosta leszczyński Robert Kasperczak.

Organizatorami zawodów byli: prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Wielkopolskiego im. gen. Stanisława Taczaka Stefan Mikołajczak, wielkopolski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej bryg. Andrzej Bartkowiak, starosta wągrowiecki Tomasz Kranc i burmistrz Miasta Wągrowca Krzysztof Poszwa.

Wyjazd na zawody drużyny pożarniczej został dofinansowany z budżetu powiatu leszczyńskiego.

{gallery}2018/artykuly/Wagrowiec_OSP,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}