Starostwo Powiatowe w Lesznie ogłosiło konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pn.: „100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości i wybuchu Powstania Wielkopolskiego”. Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Konkurs adresowany jest do uczniów uczęszczających do szkół podstawowych w Powiecie Leszczyńskim w dwóch kategoriach wiekowych:

I kategoria: klasy I-IV,

II kategoria: klasy V-VIII.

Celem konkursu jest kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży powiatu leszczyńskiego, zainteresowanie dzieci i młodzieży historią Ojczyzny, Powiatu Leszczyńskiego i środowiska lokalnego.

Tematyką prac są „Symbole narodowe”: godło Polski, flaga biało-czerwona, hymn „Mazurek Dąbrowskiego” dla klas I-IV oraz „Wielkopolskie drogi do niepodległości”: Powstanie Wielkopolskie, budowa niepodległego państwa polskiego – klasy V-VIII.

Wybrane przez szkoły prace konkursowe należy dostarczyć do dnia 08.10.2018 r. do Punktu Obsługi Klienta w Starostwie Powiatowym w Lesznie, pl. Kościuszki 4b, 64-100 Leszno z dopiskiem „Konkurs Plastyczny".

Szczegółowe informacje w załącznikach

Regulamin powiatowego konkursu plastycznego

Załącznik nr 1 - matryczka pracy

Załącznik nr 2 - zgoda