W piątek 28 września br. w odbędą się warsztaty artystyczne „Pożegnanie Babiego Lata” w Strzyżewicach. Warsztaty organizowane dla wszystkich mieszkańców regionu leszczyńskiego, zwłaszcza pań wesprze finansowo powiat leszczyński.

W Starostwie Powiatowym w Lesznie podpisana została umowa, w ramach której powiat leszczyński udzielił dotacji Towarzystwu Przyjaciół Strzyżewic na organizację warsztatów florystycznych. Podpisali ją starosta Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Robert Kasperczak oraz prezes Towarzystwa Przyjaciół Strzyżewic Beata Zabroni.

Warsztaty poprowadzi wykwalifikowana florystka. W trakcie spotkania, które odbędzie się 28 września br. w sali wiejskiej w Strzyżewicach, każdy będzie mógł nauczyć się tworzyć piękne kompozycje kwiatowe, poznać najnowsze trendy we florystyce, jak i zasady układania kwiatów.