W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu samorządowcy podpisali umowy o dofinansowanie w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Były wśród nich także władze powiatu leszczyńskiego.

Inwestycja  pod nazwą "Przebudowa drogi powiatowej nr 3823P Boszkowo - Letnisko - Włoszakowice (na odcinku od km. 3 + 000.00 do km. 5 + 356.00 km)" była realizowana w 2018 roku i obejmowała przebudowę drogi powiatowej nr 3823P w m. Włoszakowice na odcinku od drogi powiatowej 3903P do granicy miejscowości Boszkowo - Letnisko oraz na budowie i przebudowie ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż opisanego odcinka drogi. Przedsięwzięcie zakładało przebudowę 2,4 km drogi, a także budowę i przebudowę ciągu pieszo- rowerowego na całej jej długości.

Inwestycja kosztowała ok. 4,6 mln zł, dotacja z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 wynosi 2.294.505 zł.

W dniu 19 września 2018 r. umowę o dofinansowanie przebudowy drogi w Boszkowie podpisali w Poznaniu starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Robert Kasperczak i skarbnik powiatu Marcin Wydmuch.