Mieszkaniec powiatu leszczyńskiego Dominik Kubera, żużlowiec Fogo Unii Leszno zdobył tytuł Indywidualnego Mistrza Europy Juniorów.

Finał Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów odbył się w Stralsund, mieście portowym w północno-wschodnich Niemczech. Zawodnik w Stralsundzie zgromadził 14 punktów co dało mu złoto. Drugie miejsce zajął Wiktor Lampart, a trzecie Frederik Jakobsen.

19-letni junior Fogo Unii Leszno jest mieszkańcem Osiecznej. Żużlowiec należy do najlepszych w swoim wieku zawodników w kraju. Na swym koncie ma m.in. tytuł drużynowego mistrza świata juniorów i kilka tytułów mistrza Polski. W tym roku razem z Bartoszem Smektałą wywalczył złoto w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Par Klubowych.

Fot.Elka.pl