Starostwo Powiatowe w Lesznie rozstrzygnęło konkurs fotograficzny „Najpiękniejsze zakątki Powiatu Leszczyńskiego”. Osobom wyróżnionym w konkursie nagrody wręczył wicestarosta leszczyński Robert Kasperczak.

Celem konkursu było przedstawienie piękna powiatu leszczyńskiego poprzez jego zabytki i walory przyrodnicze. Adresatami byli pasjonaci fotografii – uczniowie i osoby dorosłe, amatorzy i profesjonaliści. Tematyką konkursu był powiat leszczyński, jego dziedzictwo przyrodnicze i historyczne. Był organizowany w dwóch kategoriach tematycznych: przyroda oraz zabytki. Łącznie zgłoszono 33 zdjęcia, ale w kategorii zabytki nie wyróżniono żadnego zdjęcia.

Komisja konkursowa kierowana przez znanego fotoreportera Edwarda Baldysa z Leszna oceniła zdjęcia przesłane przez uczestników konkursu, kierując się kryteriami takimi jak: zgodność z tematem konkursu, wartość artystyczna prac, ich kompozycja, gama kolorystyczna, technika wykonania oraz oryginalność podejścia do tematu.

Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:

Nagroda za zdjęcie

„Już po żniwach” autorstwa Mateusza Kuśnierka z Leszna, zdjęcie wykonano w Wolkowie w gminie Osieczna.

1.JU PO NIWACH OKOLICE OSIECZNEJ

Komisja przyznała także 3 wyróżnienia za zdjęcia:

„Lot w Ogrody” autorstwa Eweliny Koniecznej ze Święciechowy, zdjęcie wykonano w Ogrodach w gminie Osieczna

1. Lot w Ogrody

„Zimowe sarny” autorstwa Klaudii Wiśniewskiej z Moraczewa, zdjęcie wykonano w Moraczewie w gminie Rydzyna.

3.ZIMOWE SARNY

„3 siostry na jeziorze” autorstwa Julii Małycha z Lasocic. Zdjęcie wykonano w Brennie w gminie Wijewo.

3 siostry na jeziorze

Wszystkim laureatom komisja konkursowa przyznała nagrody rzeczowe.

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Lesznie odbyło się spotkanie z laureatami konkursu połączone z wręczeniem nagród. Nagrody zwycięzcom wręczył wicestarosta leszczyński Robert Kasperczak wyrażając zadowolenie z efektów prac fotografów - amatorów biorących udział w konkursie.

{gallery}2018/artykuly/Konkurs_fotograficzny_starosta,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}