W niedzielę 23 września 2018 r. o godz. 16.00 w zamku w Rydzynie odbędzie się koncert z okazji 100-Lecia Odzyskania Niepodległości i Wybuchu Powstania Wielkopolskiego, na który zapraszają Starosta Leszczyński i Przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego.

W programie przewidziano utwory o tematyce historyczno-patriotycznej w wykonaniu Chóru im. Karola Kurpińskiego z Włoszakowic, uzdolnionej młodzieży z powiatu leszczyńskiego oraz Capelli Zamku Rydzyńskiego. Ponadto wykład  „Wielkopolska a niepodległość Polski w 1918 r.” wygłosi znany poznański historyk, biograf i publicysta dr Marek Rezler.

Na koncert zaproszono Radnych Powiatu Leszczyńskiego, przedstawicieli gminnych samorządów, instytucji kulturalnych, sportowych, oświatowych, z którymi Powiat Leszczyński na co dzień współpracuje.  Są jeszcze wolne miejsca na koncert, prosimy o zgłoszenia chętnych osób pod nr tel. 600-301-591.