W Mierzejewie w parku odbyła się uroczystość patriotyczna, podczas której uczczono pamięć powstańców wielkopolskich z lat 1918-1919. W uroczystości uczestniczył m.in. starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Podczas wydarzenia zorganizowanego przez Stowarzyszenie Aktywne Mierzejewo posadzono wyjątkowe drzewko i nadano mu imię "Cis Mierzejewskich Powstańców 1918-1919".

Jest nim Cis pospolity wyhodowany z nasion pochodzących z blisko 800-letniego, najstarszego owocującego cisa w Polsce, rosnącego na terenie przyklasztornym w Henrykowie koło Ząbkowic, które pobłogosławił w Watykanie Ojciec Święty Benedykt XVI.

Fot. Leszno24.pl

{gallery}2018/artykuly/Mierzejewo_Cis,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}