W Bukówcu Górnym odbył się tradycyjny Bieg Sokoła, w którym wystartowało aż 920 biegaczy. W otwarciu biegu uczestniczyli m.in starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Robert Kasperczak i radny powiatu leszczyńskiego, sołtys Bukówca Górnego Tadeusz Malepszy.

33 edycję tych prestiżowych zawodów wygrał na dystansie 15 kilometrów Miłosz Szcześniewski z Dąbcza. Najlepszą zawodniczką na tym dystansie była Anna Zajączkowska z Trzebnicy.

W biegu na 5 kilometrów wygrał Albert Pelec z Nowej Wsi. W kategorii kobiecej najszybsza była Katarzyna Nowak ze Śmigla. W biegu na 2 kilometry zwyciężył Karol Janicki z Gostynia. Zwycięzcą biegu na dystansie 1 kilometra został zaś Marcel Maćkowski z Kąkolewa.

Bieg Sokoła to jedna z najbardziej znanych imprez masowych w powiecie leszczyńskim. Głównym organizatorem jest Towarzystwo Gimnastyczne Sokół w Bukówcu Górnym. Powiat leszczyński od lat wspiera finansowo te prestiżowe zawody.

Bieg Sokoła połączony jest z 21. Mistrzostwami Polski Lekarzy, w których w tym roku zwyciężył Łukasz Lubelski z Katowic. Wszyscy zawodnicy kończący Bieg Sokoła (dystanse 15 km, 5 km, 2 km, 1 km) otrzymali pamiątkowe medale.

{gallery}2018/artykuly/Bieg_Sokola_Bokowiec_Gorny,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}