Na stadionie lekkoatletycznym w Lesznie odbyła się V Olimpiada Sportowo-Obronna Seniorów. Uczestniczyło w niej 120 zawodników w wieku 60+. W uroczystym rozpoczęciu rozgrywek olimpijskich uczestniczył  m.in. wicestarosta leszczyński Robert Kasperczak.

Zawody zorganizowało Stowarzyszenie Rodzina Wojskowa przy wsparciu samorządów miasta Leszna i Powiatu Leszczyńskiego oraz sponsorów. W olimpiadzie wystartowało szesnaście drużyn z miasta i powiatu.

Seniorzy grali w bowling, strzelali z wiatrówki, rzucali oszczepem oraz granatem do celu, a także udzielali pomocy przedmedycznej.

Na zakończenie olimpiady odbyło się wręczenie nagród oraz spotkanie integracyjne z zabawą taneczną.

Fot. Leszno24.pl

{gallery}2018/artykuly/Olimpiada_Seniorow_Leszno,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}