Ul. Kurpińskiego we Włoszakowicach ma już nową nawierzchnię asfaltową na całym przebudowywanym odcinku.

Ul. Kurpińskiego we Włoszakowicach była ostatnim odcinkiem przebudowy ciągu dróg powiatowych od skrzyżowania z drogą wojewódzką Wschowa – Wolsztyn, przez Wijewo, Brenno, Zaborówiec, Włoszakowice, Bukówiec Górny, Boguszyn do węzła Nietążkowo na drodze ekspresowej S5. Dzięki współpracy powiatów leszczyńskiego i kościańskiego oraz gmin Wijewo, Włoszakowice i Śmigiel udało się uzyskać 36,7 mln zł dofinansowania z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 na przebudowę i budowę aż 28 km dróg.

Ulica została gruntownie przebudowana na odcinku od kościoła do przejazdu kolejowego. Po wymianie i przebudowie infrastruktury podziemnej spółka Colas Polska zbudowała nowe chodniki i parkingi oraz ułożyła dwie warstwy nawierzchni bitumicznej.

{gallery}2018/artykuly/droga_Wijewo_Nietazkowo_Wloszakowice_wrzesien_2018_4,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}

UE Nietazkowo