Firma Usługowo – Handlowa Jacek Malepszy z Leszna kończy przebudowę drogi powiatowej w Krzycku Małym. Do oczekiwanego przez mieszkańców finału pozostało kilka dni.

Na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową Leszno – Włoszakowice do początku zabudowań w Krzycku Małym prace już praktycznie zakończono. Firma Usługowo – Handlowa Jacek Malepszy z Leszna ułożyła tam dwie warstwy asfaltu, w tym ścieralną o zwiększonej wytrzymałości.

Prace wykonywane są przede wszystkim na odcinku w kierunku Krzycka Wielkiego. Stara nawierzchnia jest frezowana, wykonywana jest nowa podbudowa na poszerzanych odcinkach jezdni i ściek, a także przebudowywana jest kanalizacja deszczowa. Na czas układania asfaltu na kolejnych odcinkach drogi zamknięty został ruch tranzytowy przez Krzycko Małe.

Inwestycję sfinansują powiat leszczyński i gmina Święciechowa, a kwotę 700 tys. zł przekaże spółka Werner Kenkel z Krzycka Wielkiego. Postęp prac w Krzycku małym wizytował starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

{gallery}2018/artykuly/droga_Krzycko_Male_2018_5,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}