Wychowankowie internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rydzynie uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym z okazji Międzynarodowego Dnia Głuchych.

W czasie imprezy uczniowie rywalizowali w licznych konkurencjach sportowych np.: hula hop, skakanka, przeciąganie liny czy wyścigi w workach. Młodzież świetnie się bawiła, każdy uczestniczył w konkurencjach i zabawach. Na zakończenie obchodów dla uczestników zorganizowano dyskotekę, podczas której dzieci otrzymały słodkie niespodzianki z okazji Dnia Chłopaka, przypadającego 30 września.

Międzynarodowy Dzień Głuchych jest świętem obchodzonym corocznie w ostatnią niedzielę września, a ustanowiła go Światowa Federacja Zdrowia w 1958 roku. MDG ma zwrócić uwagę na problemy, z jakimi spotykają się osoby z dysfunkcją słuchu. Na świecie jest około 70 milionów niesłyszących.

{gallery}2018/artykuly/SOSW_MDG,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}