Starosta Jarosław Wawrzyniak odebrał podczas XVI Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Katowicach wyróżnienie dla powiatu leszczyńskiego za zajęcie piątego miejsca wśród 380 powiatów w kraju w rankingu prestiżowego magazynu samorządowego Wspólnota „Liderzy inwestycji”.

Powiat leszczyński w najnowszym rankingu „Liderzy inwestycji” magazynu Wspólnota awansował z miejsca 34 na 5. Ocena specjalistów uwzględniała wydatki majątkowe w trzech ostatnich latach, czyli 2015, 2016 i 2017. Średnie wydatki inwestycyjne wyniosły 351,91 zł na osobę, co dało powiatowi leszczyńskiemu piąte miejsce w kraju, po powiatach: przasnyskim, ostrołęckim, lidzbarskim i wysokomazowieckim. Do najniższego stopnia podium zabrakło niewiele, bo tylko ok. 18 zł na osobę.

Powiat leszczyński zajął też siódme miejsce wśród powiatów w Polsce w kategorii inwestycji finansowanych z budżetu Unii Europejskiej w latach 2014-2017.

Powiat leszczyński podczas Gali XVI Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Katowicach reprezentowali starosta Jarosław Wawrzyniak oraz wicestarosta Robert Kasperczak.

Dziś wyróżnieniom dla wielkopolskich samorządów, w tym dla powiatu leszczyńskiego, poświęcony będzie program publicystyczny ,,Lustra", emitowany o godz. 19:00 w TVP3 Poznań.

{gallery}2018/artykuly/Katowice_Lider_inwestycji_2018,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}