Sołectwo Brenno zostało laureatem II edycji konkursu „Aktywna Wieś Wielkopolska”.

Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień dla najbardziej aktywnych sołectw na terenie województwa wielkopolskiego pn. „Liderzy Wielkopolskiej Odnowy Wsi” odbyło się w Pakosławiu.

Celem konkursu było nagrodzenie najbardziej aktywnych sołectw. Konkurs promuje ideę wspólnego działania społeczności wiejskich, zintegrowanych grup mieszkańców wsi. W ramach wyróżnienia sołectwo Brenno otrzymało nagrodę pieniężną w kwocie 3000 zł, statuetkę, dyplom i wiele innych gadżetów.

Konkurs „Aktywna Wieś Wielkopolska” organizowany w ramach samorządowego programu Wielkopolska Odnowa Wsi cieszy się dużą popularnością”. W programie samorządowym uczestniczy około 1 900 sołectw.

Gmina Wijewo  z powiatu leszczyńskiego już po raz trzeci brała udział w konkursie „Wielkopolska Odnowa Wsi”, za każdym razem otrzymując wnioskowane dofinansowanie, które łącznie wyniosło ok. 70 tys. zł.

Fot. Facebook Wijewo